Prace licencjackie i inne mogą korzysta ze źródeł internetowych

Prace licencjackie i inne mogą korzysta ze źródeł internetowych

Jeszcze kilka lat temu studenci piszący prace licencjackie i magisterskie godzinami okupowali czytelnie, później zaczęli korzystać z ksero, co już było ogromnym ułatwieniem. Teraz bardzo wielu studentów nawet nie zapisuje się do czytelni, bo w zasadzie wszystkie materiały znajduje w sieci, można też przez internet kupić wiele podręczników, nawet w tańszej wersji jako e-booki. Łatwiej jest cytować, bo zazwyczaj wystarczy przykleić odpowiedni fragment z książki.

Czasami student piszący pracę licencjacką czy magisterką googluje i pod wyszukiwanymi hasłami znajduje materiały, o których istnieniu nawet nie miał pojęcia. To sprawia, że prace ambitnych studentów są bardzo często oryginalne i pełne ciekawych informacji. Niektóre prace licencjackie są tak dobrze napisane, że promotorzy dają propozycję, by student kontynuował temat podczas tworzenia magisterki.

Student, nawet nie znający języków obcych, może korzystać z zasobów sieci w różnych językach. Automatyczne tłumaczenie w wielu wypadkach wystarcza, żeby zrozumieć sens. Czasami, gdy tekst jest ciekawy, ale istnieje obawa, że niedokładnie przetłumaczony tekst nie może być użyty w pracy i potrzeba odpowiedni fragment fachowo przetłumaczyć. Zresztą solidnego i niedrogiego tłumacza można znaleźć również w sieci i dalej nie wychodząc z domu, osoba pisząca pracę dyplomową może to robić bardzo sprawnie.

Jest to bardzo wygodne, a jednocześnie daje możliwość dotarcia do bardzo wielu materiałów, których student w życiu by nie szukał w czytelni i w bibliotece. Internet jest takim małym, ale w rzeczywistości ogromnym oknem na świat. Znajdują się w nim informacje, które w formie książki, czy artykułu w czasopiśmie mają szansę ukazać się za kilka tygodni, a nawet miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.